Φιλική ισοπαλία για τη ΒΕΡΟΙΑ στην Κομοτηνή - ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΗΜΑΘΙΑΣ-laikoyra.gr ΒΕΡΟΙΑ ΝΑΟΥΣΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ-ΛΑΪΚΟΥΡΑ-ΝΕWS f

Φιλική ισοπαλία για τη ΒΕΡΟΙΑ στην Κομοτηνή

Ισόπαλο 1-1 έληξε το σημερινό φιλικό παιχνίδι της ΒΕΡΟΙΑΣ στην Κομοτηνή με αντίπαλο τον τοπικό Πανθρακικό. Στο σκορ προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι στο 43o λεπτό της αναμέτρησης με τον Ζεκίνια, ενώ οι «κυανέρυθροι» έφεραν το ματς στα ίσια στα μέσα του β’ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 69o λεπτό με γκολ του Μπάρμπα! Η ομάδα του Γκόραν Στεβάνοβιτς μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 1ο λεπτό ο Σεγούντο Ρίος με ωραίο σουτ έξω από την αντίπαλη περιοχή ανάγκασε τον Κουτσόπουλο σε δύσκολη απόκρουση, με τη βοήθεια και του δοκαριού! Στο 9’ ο γκολκίπερ του Πανθρακικού είπε και πάλι «όχι» διώχνοντας με τα πόδια τη μπάλα στο κοντινό σουτ του Μρντάκοβιτς! Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και στο 12’ ο Σαρακατσάνος λίγο έλλειψε να σκοράρει με κοντινή προβολή, ενώ στο 38’ ο Πόποβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στην συμβολή των δοκαριών του Αναστασόπουλου! Τελικά οι Θρακιώτες κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 43’ όταν ο Πόποβιτς σέντραρε για τον Ζεκίνια και αυτός με ωραίο γυριστό σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ΒΕΡΟΙΑΣ! Στο δεύτερο μέρος οι «κυανέρυθροι» ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 52’ ο γκολκίπερ των γηπεδούχων Σέρεμετ απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Ντα Κόστα! Στο 69’ η «Βασίλισσα» έφερε το παιχνίδι στα ίσα με κεφαλιά του Μπάρμπα ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ντα Κόστα. Από εκεί και πέρα δεν σημειώθηκε κάτι το ιδιαίτερο, με την κούραση να επηρεάζει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών, οι οποίοι πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Άκης Μάντζιος): Κουτσόπουλος (46΄ Σέρεμετ) , Τζάνης (65΄ Χρήστου) , Σαρακατσάνος (44΄ Μακρυδημήτρης), Λαδάκης, Ντιόγκο (83΄ Μπαϊκαρά), Ζεκίνια (86΄ Μαμούτ), Κάσες (86΄ Ζδράβος), Πόποβιτς (57΄ Χασομέρης), Παπαγεωργίου, Μίκουλιτς, Ρομέου (75΄ Καθάριος) ΒΕΡΟΙΑ (Γκόραν Στεβάνοβιτς): Αναστασόπουλος, Γεωργιάδης, Σεντεμέντες (62΄ Τζημογιάννης), Μπάρμπας, Αμαραντίδης, Όστοϊτς (62΄ Βεργώνης), Τραπ, Σεγούντο Ρίος (46΄ Ντα Κόστα), Μπαργκάν (46΄ Μπεν), Καλτσάς (80΄ Πλαβούκος), Μρντάκοβιτς (72΄ Μάνος) kerkidasport.gr