Ατυχη η Βεροια,μπορουσε να παρει το διπλο - ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΗΜΑΘΙΑΣ-laikoyra.gr ΒΕΡΟΙΑ ΝΑΟΥΣΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ-ΛΑΪΚΟΥΡΑ-ΝΕWS f

email:meliomixa@gmail.com Όλα όσα συμβαίνουν στην Ημαθία Τηλέφωνο¨6908469429

Post Top Ad

}

Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2013

Ατυχη η Βεροια,μπορουσε να παρει το διπλο

Το φινάλε και η αγωνία στα τελευταία λεπτά ήταν ό,τι πιο συναρπαστικό απο ολη την αναμέτρηση Η ομάδα που έφτασε κοντά στο προβάδισμα στο πρώτο μέρος, ήταν η Βέροια. Οι φιλοξενούμενοι στο 7' πλησίασαν στο 0-1 με τον Ιωάννου να μην προλαβαίνει να πλασάρει τον Περιστερίδη, ενώ στο 22' ο Καλί πλάσαρε με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι του Πανιωνίου. Από τα 45 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο Πανιώνιος κρατάει το γκολ το οποίο προήλθε από άψογο κοντρόλ και σέντρα του Σάμαρη, σουτ του Μενδρινού, κεφαλιά του Ντούνη και πλασέ του Καμπάνταη από κοντά. Το 1-0 παρέμενε μέχρι και τα τελευταία λεπτά και όλα έδειχναν ότι ο Πανιώνιος θα έφτανε στην πρώτη νίκη μετά από πέντε σερί ήττες. Ο Κόστλι, όμως, με κεφαλιά στο 90ο λεπτό ισοφάρισε για τη Βέροια και "πάγωσε" τη Νέα Σμύρνη. Ο Πανιώνιος έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές από το 80' λόγω αποβολής του Ντούνη με δεύτερη κίτρινη κάρτα, κάτι το οποίο είχε ως συνέπεια την οπισθοχώρηση των ποδοσφαιριστών των "κυανέρυθρων". MVP του αγωνα Ο Κόστλι σκόραρε δευτερόλεπτα πριν από την έναρξη των καθυστερήσεων και έδωσε στη Βέροια έναν πολύτιμο βαθμό στη "μάχη" για παραμονή στην κατηγορία. πηγη.contra.gr