πατήστε στην εικόνα

BESTKO ΕΛΛΑΣ ΕΠΕ

Ε.ΚΕ.ΔΙ.Μ ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΕΝΤΡΟ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΚΑΛΟΓΡΑΙΑ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Επιτυχίες εκτός συνόρων για την Κολυμβητική Ακαδημία Νάουσα

Επιτυχίες εκτός συνόρων για την Κολυμβητική Ακαδημία «Νάουσα»
Επέστρεψαν με χαμόγελα, πολλές επιτυχίες, νέες εμπειρίες και μετάλλια οι 10 αθλητές-τριες της Κολυμβητικής Ακαδημίας «Νάουσα» που συμμετείχαν τo τριήμερο 4-6 Μαρτίου στο διεθνές meeting κολύμβησης Alex Swim & Fun days στο Έσσεν της Γερμανίας.
Άλλη μια προσπάθεια της Κολυμβητικής Ακαδημίας να κάνει την ηρωική πόλη της Νάουσας περήφανη στέφθηκε με επιτυχία αφού τα πρώτα μετάλλια από αγώνες στο εξωτερικό στην κολύμβηση είναι γεγονός.
Συγκεκριμένα 3 αθλητές της Κ.Α.Ν. κατάφεραν να ανέβουν 6 φορές στο βάθρο: με την Ταχυδρομίδου Δέσποινα να κατακτά 1 χρυσό στα 200μ πεταλούδα και 1 χάλκινο στα 100μ πεταλούδα στη κατηγορία EYOF, τον Ιωαννίδη Σπύρο 1 ασημένιο στα 200μ πρόσθιο και 2 χάλκινα στα 50 και 100 μέτρα πρόσθιο στη κατηγορία Boys 2003 και τον Ταχυδρομίδη Θεόδωρο 1 χάλκινο στα 400μ ελεύθερο Boys 2003.
Εκτός από τα μετάλλια πολλές ήταν και οι οχτάδες με τους: Εξηντάρα Στέργιο 4ος 50μ πεταλούδα, 6ος 100μ πεταλούδα, 6ος 100μ ύπτιο & 8ος 200μ μικτή (2003), Ιωαννίδη  Σπύρο 5ος 200μ μικτή, Ταχυδρομίδη Θεόδωρο 6ο 200 ελ (2003), Ταχυδρομίδου Δέσποινα 6η 50 πεταλούδα EYOF, Νούση Ναυσικά 7η 200 μικτή JEM, Λαφάρα Αφροδίτη 8η στα 50μ ύπτιο EYOF.
Ατομικά ρεκόρ σημείωσαν η Δημούλα Ευγενία, η Λαφτσίδου Κατερίνα, η Πολύζη Ελένη και η Γιαννακίδου Αφροδίτη οι οποίες πλησίασαν τις οχτάδες.
Το πραγματικό κέρδος όμως για αυτούς τους αθλητές είναι οι εμπειρίες που αποκόμμισαν από αυτό το ταξίδι καθώς γνώρισαν νέα πρόσωπα, νέες νοοτροπίες, άλλες συνήθειες πριν και μετά τον αγώνα, παίρνοντας μια γεύση από το τι προσφέρει ο αθλητισμός εντός και εκτός αγωνιστικών χώρων.
Την αποστολή συνόδεψαν οι προπονητές του αγωνιστικού τμήματος της Κ.Α.Ν. Λαζαρίδης Βασίλειος και Αβεριάνοβα Αναστασία οι οποίοι έμειναν ευχαριστημένοι από την διοργάνωση και την οργάνωση των Γερμανών, από την προσπάθεια των αθλητών και θέλουν να ευχαριστήσουν τον πρόεδρο της Κ.Α.Ν. κο Γιαννακίδη Δημήτρη, τον κο Λαφάρα Αστέριο, την κα Λιάση Κατερίνα και την κα Τσαπακίδου Μύρα οι οποίοι ακολούθησαν την αποστολή και  βοήθησαν με κάθε ευκαιρία τους αθλητές.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Ταχυδρομίδου Δέσποινα: 1η 200μ πεταλούδα, 3η 100μ πεταλούδα,
6η 50μ πεταλούδα, 10η 200 μικτή EYOF
Ιωαννίδης Σπύρος: 2ος 200μ πρόσθιο, 3ος 100μ πρόσθιο, 3ος 50μ πρόσθιο,
5ος 200μ μικτή 2003
Ταχυδρομίδης Θεόδωρος: 3ος 400μ ελεύθερο, 6ος 200μ ελεύθερο, 9ος 50μ ελεύθερο, 14ος 200μ μικτή 2003
Εξηντάρας Στέργιος: 4ος 50μ πεταλούδα, 6ος 100μ πεταλούδα, 6ος 100μ ύπτιο,
 8ος 200μ μικτή 2003
Νούση Ναυσικά: 7η 200 μικτή, 13η 50μ πεταλούδα, 14η 50 πρόσθιο,
23η 100 πρόσθιο JEM
Λαφάρα Αφροδίτη: 8η  50μ ύπτιο, 18η 50 ελεύθερο, 25η 100 ελεύθερο,
17η 50 πεταλούδα EYOF
Πολύζη Ελένη: 9η 200 πρόσθιο, 13η 50 πρόσθιο, 19η 50 ύπτιο, 24η 100μ ύπτιο EYOF
Λαφτσίδου Κατερίνα: 10η 50 ελεύθερο, 12η 50 ύπτιο, 19η 200 ελεύθερο,
17η  100 ελεύθερο EYOF
Δημούλα Ευγενία: 14η 100 ελεύθερο, 14η 100 πεταλούδα, 24η 50 ελεύθερο,
27η 100 ελεύθερο,  EYOF
Γιαννακίδου Αφροδίτη: 21η 200 ύπτιο 21η 50 ύπτιο, 13η 100μ ύπτιο,
38η 50 ελεύθερο EYOF

Share on Google Plus

mixalis