Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγυρίζει η Βέροια - ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΗΜΑΘΙΑΣ-laikoyra.gr ΒΕΡΟΙΑ ΝΑΟΥΣΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ-ΛΑΪΚΟΥΡΑ-ΝΕWS f

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγυρίζει η Βέροια

Η Βέροια ήταν η ομάδα που πατούσε καλύτερα στο γήπεδο. Κατάφερε να μπλοκάρει τα ατού της ομάδας του Ρόκα και δίκαια πήρε προβάδισμα στο σκορ με το γκολ στο 15' του Αμπντούν, ο οποίος άνοιξε... λογαριασμό στην επανεμφάνισή του στο ελληνικό πρωτάθλημα. Η βαθμολογία, τα στατιστικά και οι σκόρερ της Super League 2015-2016 Η ομάδα του Γεωργιάδη είχε τις περισσότερες τελικές στο πρώτο μέρος, με τη μεγάλη ευκαιρία του Ναζλίδη στο 26' που έδιωξε ο Αθανασιάδης, ενώ ο Πανθρακικός απάντησε τρία λεπτά αργότερα με το δοκάρι του Χαβίτο, στη μεγαλύτερη φάση των γηπεδούχων για το 1-1. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Κομοτηνής ξεκίνησε με δύο αλλαγές στην αρχική σύνθεση, με τους Ιγκόρ και Νικόλτση να περνούν στο γήπεδο. Αυτές οι δύο αλλαγές διαφοροποίησαν και το σύστημα, αφού ο Πανθρακικός έπαιζε πλέον με 4-4-2, προσπαθώντας να φτάσει στην ισοφάριση. Στο 51' ο Νικόλτσης πήγε να βάλει το γκολ της χρονιάς με ψαλιδάκι, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Ιγκόρ ανενόχλητος έπιασε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, όμως δεν κατάφερε να τη στείλει στα δίχτυα. Ό,τι δεν μπόρεσαν οι γηπεδούχοι το πέτυχε ο Αμπντούν με πέναλτι στο 70'. Το χέρι του Παπαγεωργίου έστειλε τους φιλοξενούμενους στην άσπρη βούλα και το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Αμπντούν ουσιαστικά έκρινε την αναμέτρηση. Αδύναμος κρίκος: Ο Σέτι έχασε πολλές μονομαχίες. Και είχε να αντιμετωπίσει τον Αμπντούν... MVP: Ε, ο Αμπντούν. Πολύ καλή εμφάνιση, πέραν των δύο τερμάτων. Δίνει ποιότητα στη Βέροια. Σχόλιο: Ο Πανθρακικός έχει πρόβλημα. Και τρέχει να καλύψει τα κενά. Η Βέροια, αντίθετα, δείχνει στρωμένη ομάδα που μπορεί να κάνει πολλές ζημιές.